golestanema1811صبح امروز مردم ولایی و همیشه در صحنه بندرترکمن با حضور در مراسم تشییع و تدفین شهدای خوشنام دفاع مقدس نمایی از اتحاد و انسجام شیعه و سنی را به نمایش گذاشتند.

به گزارش ساحل  به نقل از آوای ترکمن ، در این مراسم باشکوه مردم از ساعتها قبل از ساعت 10 در میدان شهرداری جمع شدند و به عشق آنان لحظه ها را سپری کردند.

نمایش اتحاد و انسجام شیعه و سنی در این زمان به اوج خود رسید که تابوت های شهدا با خودنمایی ، مردم را به سوی خود جلب نمود و عطر ملکوتی آنان فضای شهرستان را در برگرفت و سرانجام بر دوش عزاداران اهل بیت قرار گرفت و در اغوش گرم مردم به سوی جایگاه ابدی رسید.

نماز میت شهدای دفاع مقدس با اقامه حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالهادی حسینی شاهرودی در مقابل اداره ارشاد بندرترکمن برگزار شد.

شیعه و سنی با صفوف به هم پیوسته خود در نماز میت برای شهدای گرانقدر نمایی از شور و همدلی را به نمایش گذاشته تا دشمنان را از نفوذ در این صفوف به هم پیوسته مغموم سازند.

این درحالی بود که پس از اقامه نماز ، شهدا بردوش مردم قرار گرفته و با ندای یا حسین در آرامگاه ابدی خویش آرام گرفتند.

نکته زیبای این مراسم زمانی شکل گرفت که پس از تدفین شهدا بر روی تابوتهای آنان محل تدفین آنان شهرهای استان مازندران و گلستان از جمله ، گلوگاه ، علی آباد ، تیرتاش و شهرهای دیگر قید شده بود اما شهدا خود خواستند با حضور مقدس خویش در بندرترکمن به همه بگویند که آنان خود جایگاه خویش را انتخاب می کنند.

انتهای پیام/