1470917284نعمت الله سعیدی فرمانده گروهان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) دردوران دفاع مقدس بود که قبل از شهادتش نام فرزندش را خود انتخاب کرد.

به گزارش  ساحل گمیشان به نقل از آساره خبرشهیدنعمت الله سعیدی بیست و یکم اسفند ماه سال 1330 در محله پشت بازار خرم آبا دیده  به جهان گشود  و در دوران دفاع مقدس فرمانده گروهان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان بود .

شهیدنعمت الله سعیدی به روایت همسرش 

ازدواج ما سنتی بود

 اشرف اسدی همسر شهید نعمت الله سعیدی ابتدا نحوه ازدواجش با شهید این طور بیان می کند:

 ازدواج من و نعمت در سال 1360انجام گرفت  و ازدواج من و حاج نعمت به صورت کاملا سنتی و از طریق خانوادها بود و علاوه بر این ما  همسایه بودیم  و من با خواهر کوچک آقای سعیدی همکلاس  بودیم. 

نعمت معلم اخلاق بود

بزرگترین دلیل من برای انتخاب نعمت ، ایمان و اهداف انقلابی اش بود.نعمت  با اراده و جدیت در راه رسیدن به اهدافش قدمی بر می داشت شهید سعیدی برای من تنها یک همسر نمونه نبود بلکه معلم اخلاق نیز بود.

 من در تمام  زندگی مشترکمان خود را شاگرد، وی می دانستم و  نعمت را استاد خود  هر روز در محضر شهید درسی تازه می آموختم .

 از خصلت های نیکویی این شهید که در تمام دوران زندگی یک بار ترک نشد ؛ این بود که مدام سر نماز ، اول برای سلامتی امام خمینی(عج) دعا می کرد و بعد عاجزانه به درگاه حق تعالی طلب شهادت برای خود می کرد.

فرزندم را به خدا و امام زمان (عج) می سپارم

اسدی از مرخصی آخر همسرش اظهار داشت:  آخرین بار که به  مرخصی آمد بیست و هفت بهمن ماه بود و من روزهای آخر بار داریم را می گذراندم خوب به یاد  دارم که نعمت  وقت رفتن حال غریبی داشت.و گفت : خانم این سفر با دیگر سفرهایم متفاوت خواهد بود و ممکن است دیدار ما دو نفر به قیامت باشد، پس اگر فرزندانمان پسر بود نامش را محمد و اگر دختر بود زهرا خانم بگذارید و آخرین جمله اش گفت: تو و فرزندم را اول به خدا و بعد به امام زمان(عج) می سپارم

برگرفته از کتاب : آیا محمد را خواهم دید

انتهای پیام/