مانور تخصصی امداد و نجات در سوانح ترافیکی با شرکت کارگروه‌های تخصصی امداد و نجات گلستان در شهرستان گالیکش برگزار شد.Golestanema15
به گزارش ساحل گمیشان به نقل ازگلستان ما، مانور تخصصی امداد و نجات در سوانح ترافیکی با شرکت کارگروه‌های تخصصی امداد و نجات گلستان در کیلومتر 6 شهر گالیکش در محدوده شهرک صنعتی این شهرستان برگزار شد.
nilkooh1759 35
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان گلستان در حاشیه مانور تخصصی امداد و نجات در سوانح ترافیکی گفت: تاکنون مانورهایی درزمینهٔ تصادفات زنجیره‌ای، تصادف قطار و سوانح هواپیمایی برای کارگروه‌های تخصصی در استان اجراشده بود و این برای نخستین بار بود که امدادرسانی به اتوبوس آسیب‌دیده در دستور کارگروه‌های امدادی استان قرار گرفت.
رحیم میر کریمی افزود: در این مانور یک‌روزه دستگاه‌هایی مانند اورژانس 115، اداره راه، پلیس‌راه، آتش‌نشانی و جمعیت هلال‌احمر استان آمادگی خود را در زمان بروز سوانح ترافیکی به نمایش گذاشتند.
وی با اشاره به اینکه برگزاری مانور امداد و نجات حوادث جاده‌ای، نقش مهمی در ارتقای سطح علمی و عملی و آگاهی افراد در مواقع بحرانی دارد تصریح کرد: در این مانور نیروهای امداد و نجات جاده‌ای با انجام اقدامات لازم و به‌موقع توان عملیاتی خود را مورد آزمایش و ارزیابی قراردادند.
میر کریمی هدف از اجرای این مانور را ارتقای آمادگی و شناسایی نقاط ضعف و قوت امدادگران، حضور فعال در مقابله با حوادث احتمالی، نجات و انتقال مصدومان حادثه، پاک‌سازی مسیر جاده برای تردد خودروهای عبوری و سرعت عمل در انجام وظایف محوله اعلام کرد.
nilkooh1759 41 
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گلستان نیز در حاشیه این مانور گفت: بحث ایمنی در مسیرها و ترددهای برون‌شهری در اولویت اول این اداره کل قرارگرفته است.
مهدی میقانی افزود: همه تلاش راهداران برای شناسایی و حذف نقاط حادثه‌خیز و همچنین آماده‌سازی مسیرها و نصب علائم و تجهیزات برای کاهش حوادث جاده‌ای متمرکز است.
به گفته وی در سال گذشته 96 میلیون تردد در جاده‌های استان گلستان به ثبت رسیده و مسیر ورودی شرق استان در محدوده شهرستان گالیکش هم روزانه بیش از 7 هزار تردد خودرو داشته است.
میقانی تصریح کرد: ایمنی راه‌ها از مهم‌ترین مسائل است اما متأسفانه راه‌های بین‌المللی در محدوده شهرستان گالیکش به علت تعریض نشدن جاده روزانه شاهد تصادف‌های زیادی هستیم.
وی اظهار داشت: ارتقای ایمنی مسیرهای اصلی استان گلستان سبب کاهش تلفات جاده‌ای می‌شود.
 
nilkooh1759 6
nilkooh1759 17
nilkooh1759 26
nilkooh1759 32
nilkooh1759 48