جمعه, 04 اسفند 1396

گلستان رتبه ششم کشور در اقدامات اقتصاد مقاومتی را داراست

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

1500194988 19استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت تولید و اشتغال، اظهارکرد: گلستان در رتبه بندی اقتصاد مقاومتی رتبه ششم کشور را کسب کرد و در قرارگاه اقتصاد مقاومتی فراتر از وظایف محوله عمل کرده است و علی رغم عدم تناسب منابع و مصارف بانکی در گلستان و کشاورزی بودن استان، 760 میلیارد تومان تسهیلات به 533 واحد تولیدی در جهت رونق تولید پرداخت شده است.

به گزارش ساحل گمیشان به نقل از گلستان ما ، حسن صادقلو در همایش منطقه ای استانداری های گلستان،مازندران وسمنان، تصریح کرد: در دولت تدبیر وامید ، 8303 پروژه در گلستان با اعتبار 3500 میلیارد تومان در بخش دولتی و 5 هزار میلیارد تومان در بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: سال گذشته مشکل 200 واحد صنعتی استان در تسهیل و رفع موانع تولید مرتفع شد و تلاش شد با ایجاد کمیته ای نظارت لازم به واحدهای تولیدی دریافت کننده تسهیلات صورت پذیرد.

وی استفاده از ظرفیت تبصره 36 قانون اصلاح قانون بودجه 95 در گلستان را ارزشمند قلمداد کرد و افزود:423.5 میلیارد تومان با دستور ویژه بوبخت به گلستان تخصیص یافت که تا این لحظه برای 293 میلیارد آن اقدام شده است.

استاندار گلستان با بیان اینکه  30 شاخص اصلی استان در دولت تدبیر و امید رشد داشته، خاطرنشان کرد: صادرات استان 37 درصد رشد داشته و دولت موفق شده است تا دهه فجر سال 95 بیش از 56 هزار شغل در استان ایجاد کند و 51 واحد تولیدی با سرمایه گذاری بالای 4 میلیارد تومان در استان فعالیت خود را آغاز کرده اند.

صادقلو با اشاره به سفر ریاست محترم جمهوری به استان گلستان و مصوبات آن سفر، یادآورشد: تا کنون 98 درصد مصوبات سفر دکتر روحانی اجرایی شده است و مصوبات خاصی همچون منطقه آزاد اینچه برون و طرح گردشگری آشوراده نیز در در حال عملیاتی شدن است.

وی ادامه داد: مقرر گردیده بود تا پایان این دولت زهکشی 22 هکتار اراضی شمالی استان صورت گیرد که تا کنون 52 هزار هکتار آن در حال عملیاتی شدن است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تخصیص بودجه ساحلی برای استان اشاره کرد و افزود: سد کبود وال در این دولت به پایان رسید و سد نرماب نیز از 26 درصد به 80 درصد رشد رسید و همچنین در تولید میگو از رقم 200 تن به 1300 تن دست که 80 درصد آن صادرات می شود، دست یافتیم.

استاندار گلستان با تاکید بر همراهی مردم استان در انتخابات ها، تصریح کرد: مردم گلستان با مشارکت 80.39 در انتخابات مجلس و خبرگان رتبه نخست کشور را کسب کردند و همچنین 80 درصد مردم استان در انتخابات رییس جمهوری و شوراها مشارکت داشتند .

لازم به ذکر است در همایش منطقه ای استانداری های گلستان،مازندران وسمنان، معاون سیاسی وزیر کشور، نماینده ولی فقیه در استان گلستان، استانداران، معاون استانداران، فرمانداران و مدیران ستادی استان های گلستان، مازندران و سمنان حضور داشتند.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آرشیو

روز :  
ماه :  
سال :