در ادامه زنجیره خودسوزی‌های اعتراضی در اسرائیل، رسانه‌های صهیونیست از دو مورد جدید خودسوزی اسرائیلی‌ها خبر دادند.

به گزارش فارس روزنامه صهیونیستی "جروزالم پست" از 2 مورد جدید خودسوزی در اسرائیل خبر داد. یکی از این موارد یکشنبه شب و یک مورد نیز دیروز اتفاق افتاده است.

بنا بر این گزارش یکشنبه شب یک مرد 65 ساله اسرائیلی در منطقه "اوفاکیم" با ریختن مایع اشتعال‌زا بر روی خود تهدید به خودسوزی کرده است. البته نیروهای امنیتی مانع از انجام این خودسوزی شده‌اند.

دیروز هم فرد دیگری که 47 سال سن داشته و ساکن شهر جنوبی "نتویوت" بوده، با حضور در تالار شهر تلاش کرده تا خود را به آتش بکشد. در این مورد نیز مسئولان امنیتی سالن به همراه پلیس از این کار وی جلوگیری کرده‌اند.

این هفتمین مورد از اقدام به خودسوزی در 10 روز گذشته است. اولین مورد از این خودسوزی‌های اعتراضی در تل‌آویو و در جریان تظاهراتی که علیه بی‌عدالتی اجتماعی انجام شده بود، اتفاق افتاد. "موشه سلمان" که در این حادثه خود را به آتش کشید، 2 روز پیش به دلیل شدت جراحات در بیمارستان مرد.

در میان کسانی که در این 10 روز خود را به آتش کشیده و یا برای خودسوزی تلاش کرده‌اند، یک کهنه‌سرباز مجروح اسرائیلی‌ نیز حضور داشته است، که اکنون به دلیل سوختگی 80درصدی در بیمارستان به سر می‌برد.

بی‌عدالتی و اختلاف طبقاتی شدید در اسرائیل موجب شده تا موجی از خودسوزی‌های اعتراضی در مناطق مختلف اسرائیل شکل بگیرد. به نظر نمی‌رسد که رشته خودسوزی‌ها در اسرائیل به همین تعداد ختم شود، چراکه مراکز امنیتی اسرائیل از تماس‌های بسیار زیادی خبر داده‌اند که در آن‌ها افراد تهدید به انجام خودسوزی کرده‌اند...