در حالی که مسابقات المپیک لندن از روز جمعه رسما آغاز می‌شود، دولت انگلیس اعلام کرد که تعداد نیروهای امنیتی این بازی‌ها را 1200 نفر افزایش می‌دهد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه دیلی‌تلگراف، جرمی هانت وزیر فرهنگ، المپیک، رسانه و ورزش انگلیس امروز اعلام کرد که دولت این کشور 1200 نیروی اضافی دیگر برای تامین امنیت مسابقات المپیک به کار خواهد گرفت.

پس از آنکه شرکت امنیتی جی‌فور‌اس که وظیفه تامین امنیت این مسابقات را بر عهده دارد، اعلام کرد که قادر به تامین نیرو کافی برای این بازی‌ها نیست، دولت و ارتش انگلیس مجبور به مداخله و تامین نیروی کمکی شدند.

این دومین بار است که در این ماه تعداد نیروهای امنیتی المپیک افزایش یافته است. پیش از این 3500 نفر از نیروهای ارتش انگلیس به جمع نیروهای امنیتی بازی‌های المپیک اضافه شده بودند.

انگلیس بنا دارد برای جلوگیری از حملات تروریستی، بزرگترین عملیات امنیتی در دوران صلح را برای این مسابقات اجرا کند. در این طرح که "گرگ تنها" نام گرفته است، بیش از 40هزار نیروی امنیتی، ارتش و پلیس مشارکت خواهند کرد.

علاوه بر این، سامانه‌های موشکی زمین به هوا نیز در 6 نقطه در شرق لندن مستقر شده است، که البته استقرار این موشک‌ها اعتراضات زیادی را نیز در انگلیس به دنبال داشته است.