پایگاه خبری تحلیلی ساحل گمیشان

82579104-71705905معاون فرماندار بندرترکمن گفت: چهار تن از افرادی که عصر سه شنبه برای شنا وارد خلیج گرگان شده بودند ،پس از چند ساعت سرگردانی در آب ،توسط نیروهای جستجوگر شهرستان زنده از آب خارج شدند.

به گزارش ساحل گمیشان، سید صادق شیرنگی صبح چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: عصر گذشته یک گروه گردشگراز جزیره آشوراده با قایق به سمت خلیج گرگان سفر کرده و از این تعداد 4 مرد برای شنا وارد آب های این منطقه شده اند.
وی اضافه کرد: در ادامه ملوان قایق دیگر اعضای گروه (دو تن) را به جزیره آشوراده منتقل کرده و برای انتقال این چهار نفر به خلیج گرگان برگشته ولی به دلیل تاریکی هوا موفق به پیدا کردن آنها نمی شود و تنها به یک نفر می رسد و در ادامه برای کمک و امداد رسانی به مرکز اطلاع داده است که پس از سه تا چهار ساعت جستجو حوالی ساعت 23شب گذشته سه نفر دیگر گروه نیز صحیح وسالم از آب خارج می شوند.
به گفته وی؛ این افراد از قایق های متعلق به شرکت تعاونی گردشگری شهرستان استفاده نکرده بودند.
آشوراده تنها جزیره ایرانی خزر است که در فاصله حدود 2 کیلومتری از ساحل شهرستان ترکمن واقع است.
به گزارش ایرنا خلیج گرگان تنها خلیج دریای خزر در محدوده جغرافیایی ایران و استان گلستان است.
خلیج گرگان در سال 1354 به همراه تالاب میانکاله و لپوی زاغمرز (در استانهای گلستان و مازندران) به‌ عنوان نخستین مجموعه تالاب بین‌المللی جهان در فهرست تالاب‌های کنوانسیون رامسر به ثبت رسید تا ثابت شود نه فقط این خلیج، بلکه نواحی اطراف آن شامل شبه جزیره میانکاله (پناهگاه حیات‌وحش) و تالاب بین‌المللی گُمیشان یک مجموعه ارزشمند زیست‌محیطی است
خلیج گرگان بخشی از پناهگاه حیات وحش میانکاله محسوب می شود.