000000مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از احتمال بارش برف در ارتفاعات اردبیل، گیلان، مازندران خبر داد.

به گزارش ساحل گمیشان، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تشدید بارش و کاهش محسوس دما در استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، گیلان و مازندران در دو روز آینده از احتمال بارش برف در ارتفاعات سه استان اردبیل، گیلان، مازندران در روز چهارشنبه (12 مهرماه) خبر داد.

احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و مازندران رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد. از بعدازظهر بر شدت بارش در گیلان و شمال اردبیل افزوده خواهد شد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: فردا (11 مهرماه) با تقویت جریان‌های شمالی ضمن تشدید بارش، کاهش محسوس دما، وزش باد شدید در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و مازندران پیش‌بینی می‌شود که این شرایط با شدت کمتر در خراسان شمالی و گلستان نیز رخ خواهد داد. روز چهارشنبه (12 مهرماه) علاوه بر این مناطق،گستره بارش به مناطقی از دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز گسترش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه دریای خزر از دوشنبه بعدازظهر تا اواخر هفته مواج و طوفانی خواهد بود، گفت: از اواخر دوشنبه تا چهارشنبه به سبب وزش باد شدید خلیج فارس مواج خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار کرد: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دمای هوا بین 7 تا 12 درجه در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران کاهش خواهد یافت و انتظار می‌رود در این مدت کمینه دما در استان‌های گیلان و مازندران به حدود 10 درجه سلسیوس برسد.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی، چهارشنبه بارش در ارتفاعات این استان‌ها به صورت برف خواهد بود.

وظیفه درباره شرایط جوی تهران گفت: آسمان تهران فردا(سه‌شنبه)، صاف تا کمی ابری، همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید با بیشینه و کمینه دمای 27 و 15 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین روز چهارشنبه (12 مهرماه) کمی ابری، به تدریج همراه با افزایش ابر، اوایل شب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید با بیشینه و کمینه دمای 25 و 14 درجه سانتیگراد خواهد بود.