اصغر پورهاجریان گفت: فیلمنامه «مایه گزل» با موضوع درام عاشقانه و توجه به فرهنگ ترکمن صحرا آماده می‌شود.13961026000565 PhotoA

به گزارش ساحل گمیشان به نقل از فارس اصغر پورهاجریان، تهیه کننده سینما و تلویزیون درباره فعالیت‌های اخیر خود و کارهای در دست اجرای خود گفت: همراه با بابک محمدی مشغول کار روی فیلمنامه‌ای با نام «مایه گوزل» هستیم و قصد داریم پس از پایان نگارش فیلمنامه برای اخذ پروانه ساخت از وزارت ارشاد اقدام کنیم. داستان این فیلم به طور کامل در ترکمن صحرا می گذرد و ملودرامی عاشقانه است.

وی درباره هدف از ساخت فیلم گفت: این فیلم براساس اقوام و فرهنگ ترکمن صحرا آماده می‌شود در فیلمنامه به جشنی با عنوان «آق آش» توجه شده که قدمت آن به تاریخ اسلام بازمی گردد، در واقع در این جشن افرادی که به سن 63 سالگی می‌رسند برایشان جشنی باشکوه برگزار می شود. این فیلم به نوعی توجه خاص به اقوام و فرهنگ ترکمن صحرا دارد.

اصغر پورهاجریان درباره استفاده از بازیگران بومی در این فیلم گفت: در این فیلم بعد از اخذ پروانه ساخت تلاش می‌کنیم از بازیگران مطرح سینما و بازیگران بومی منطقه استفاده کنیم.

وی درباره آخرین وضعیت فیلم «ماهور» گفت: هم اینک مراحل فنی را سپری می‌کند تا فیلم برای حضور در جشنواره بین المللی فیلم فجر آماده نمایش شود.

بنابراین گزارش در فیلم «ماهور» همایون ارشادی، گوهر خیراندیش، لاله اسکندری، روزبه حصاری، سوگل خلیق، مارال فرجاد و کاوه سماک باشی حضور دارند.

انتهای پیام/