روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان گلستان در اطلاعیه ای به شهروندان گلستانی نسبت به احتمال یخ زدگی کنتورهای آب هشدار داد.635854379280037060

به گزارش ساحل گمیشان ؛در این اطلاعیه آمده است: با توجه به کاهش دما در نقاط مختلف استان، احتمال بروز یخ زدگی کنتور آب افزایش یافته، به همین منظور شهرندوان عزیز گلستانی لازم است اقدامات پیشگیرانه در این خصوص را انجام دهند.

هنگامی که مصرف آب مشترکین در شب های سرد سال به حداقل می‌رسد و جریان آب مشترک قطع می‌ شود، با کاهش دمای محیط و رسیدن این دما به نقطه انجماد آب، کنتور یخ‌ می‌زند. با توجه به افزایش حجم آب در زمان یخ زدگی، به کنتور از داخل فشار وارد شده و این فشار منجر به شکستگی و ترکیدگی بخش های مختلف کنتور آب خواهد شد.

از آنجاییکه هزینه پیشگیری از یخ زدگی بسیار کمتر از جبران خسارات وارد می باشد، شرکت آب و فاضلاب شهری استان گلستان از مشترکان آب انتظار دارد اگر تاکنون کنتورهای آب منزل و یا محل کار آنان عایق بندی نشده، با استفاده از پارچه، موکت، گونی و پشم شیشه کنتورها را بپوشانند. همچنین می توان از عایق بندی پلیمری با استفاده از یونولیت، کنتور را از گزند سرما محفوظ نگه دارند.
مشترکان محترم همچنین باید در زمان یخ‌زدگی از ریختن آب داغ روی کنتورها خودداری کنند؛ زیرا موجب ترکیدگی می‌شود و به جای این کار از کیسه‌ی آب داغ و حرارت غیرمستقیم استفاده کنند.
 
مدیرکل هواشناسی استان گلستان از تداوم کاهش دما در استان گلستان تا روز دوشنبه خبر داده است. موج سرمای شدیدتری از شامگاه شنبه وارد استان شده است و در حال حاضر بارش برف در مناطق صعب العبور، کوهستانی و بخش از مناطق شرقی استان ادامه دارد و این میزان بارش تا فردا به ارتفاع حدود ۶۰ سانتی متر خواهد رسید. از یکشنبه صبح گلستان کاهش دمای بسیار محسوسی را تجربه کرده است.
 
انتهای پیام/