13961209000862 Test_PhotoH استاندار گلستان گفت: با شنیدن آمارها رضایتمندی قلبی برایم ایجاد نشد که مدیران خارج از وظیفه سازمانی خود فعالیت ویژه‌ای برای ساماندهی امور جوانان انجام داده باشند.

به گزارش ساحل گمیشان به نقل ازخبرگزاری فارس، مناف هاشمی عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان گلستان اظهار کرد: با شنیدن آمارها رضایتمندی قلبی برایم ایجاد نشد که مدیران خارج از وظیفه سازمانی خود فعالیت ویژه‌ای برای ساماندهی امور جوانان انجام داده باشند.وی ادامه داد: این تحرکات و مطالبات و گزارشات بیان شده در این جلسه را نتوانستم لمس کنم و آنچه خودم در ماه‌های گذشته در حال پیگیری آن هستم نتوانستم عملکردی را ببینم که دعای خیر خانواده‌ها و جوانان پشت سر ما باشد و من در این عرصه به شدت دغدغه دارم و از مدیران انتظار دارم فعالیت بیشتری در این حوزه داشته باشند.

استاندار گلستان بیان کرد: ساماندهی امور جوانان نیازمند عزم عمومی است و این گزارشات وظایفی است که مدیران و دستگاه‌ها در حوزه سازمانی موظف به انجام آن هستند.

هاشمی گفت: قرار نیست حل مشکل اشتغال جوانان را تنها ادراه‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی حل کند و اگر اینگونه بود پس چرا بیش از 20 دستگاه در ستاد ساماندهی امور جوانان عضو هستند.

وی افزود: همانگونه که جوانان بزرگترین ظرفیت هر جامعه‌ای هستند، عدم توجه به جوانان می‌تواند به یک تهدید و مشکل تبدیل شود همانگونه که امروز مسائل آسیب‌های اجتماعی به جوانان باز می‌گردد و اگر تمام آن اینگونه نباشد، بخش عمده آن مرتبط با جوانان است.

استاندار گلستان تاکید کرد: قبل از اینکه به استان گلستان بیایم فکر می‌کردم استان‌ها چقدر خوب کار می‌کنند اما زمانی که وارد استان شدم با ظرفیت‌های خالی مواجه شدم که می‌توانیم آنها را پر کنیم و باید اراده کنیم که جوانان را ببینیم و اگر این جوانان دیده شوند مطمئن باشید موفق خواهیم شد.

هاشمی بیان کرد: اولویت نگاه کار ما در تمام زمینه‌ها باید جوانان باشند و در بسیاری از موارد حتی بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانیم از استعداد و توان جوانان استفاده کرده و موفق شویم.

وی گفت: در حوزه مسکن جوانان در استان لمس نکردم که چه کاری در حال انجام است و اینکه استان تا چه اندازه فعالیت خوب در این بخش انجام داده را به واقع لمس نکرده‌ام.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: در استان گلستان بیش از یک هزار نخبه داریم و تلاش کردم 15 نفز از جوانان نخبه از اقوام مختلف را به عنوان شورای مشورتی در کنار خود داشته باشیم.

هاشمی تصریح کرد: دستورالعمل رئیس جمهور در خصوص جوانان و بانوان چهار ماه است که به دستگاه‌ها ابلاغ شده و در چهار ماه گذشته 30 نفر از بانوان ارتقا جایگاه داشتیم اما در حوزه جوانان هنوز شاهد این موضوع نبوده‌ایم.

وی گفت: اولویت واگذاری امور در دستگاه‌ها باید تا جای ممکن با ثمن‌ها باشد و اداره‌کل ورزش و جوانان گلستان باید پیگیر این امر باشد و در آینده‌ای نزدیک گزارش عملکرد را به ما ارائه دهد.

استاندار گلستان خطاب به مدیرکل ورزش و جوانان گلستان خاطرنشان کرد: اینکه بعد از چهار ماه هنوز من معاون جوانان شما را نمی‌شناسم و ایشان نتوانسته خود را به هر طریقی به من معرفی کند یک ضعف مدیر دستگاه شما است.

هاشمی در خصوص طرح‌های ملی در استان تاکید کرد: ما باید همه طرح‌ها را با هم پیگیری کنیم و چیزی که در استان گلستان اتفاق نیافتاده موضوع طرح‌های ملی است و این انتقاد را قبول داریم و باید اعتبارات لازم را جذب کنیم.

وی متذکر شد: کارخانه‌ای در استان گلستان داشتیم که کارخانه‌ای چهار سال تعطیل بوده و با یک میلیارد تسهیلات بیش از 100 جوان در این کارخانه مشغول به کار شدند.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: برخی از فرمانداران ما که قول داده بودند در حوزه خانه جوان کمک کنند، این کار را انجام ندادند و اگر یک هفته پیش مدیرکل ورزش و جوانان گلستان این موضوع را اطلاع می‌داد بلافاصله وارد عمل می‌شدیم و یا آن فرماندار را از این سمت تودیع می‌کردیم.

هاشمی تاکید کرد: حوزه‌های آموزش و پرورز، فنی و حرفه‌ای ظرفیت خوبی دارند و تقاضای من از مدیران دستگاه‌های اجرایی این است که به شدت موضوع جوانان را جدی بگیرند و بدانید هرگونه بتوانیم بدهی خود به جوانان و مردم این جامعه را به خوبی پرداخت کنیم و دین خود را با انجام وظیفه ادا کنیم دعای خیر مردم پشت سر ما است.

وی گفت: ملاک من این است که در حوزه اشتغال افزایش 50 درصد رشد داشته باشیم و حتی می‌توانیم به رشد 100 درصدی برسیم و من هم ناراحت هستم که افتتاح پروژه‌های کمی داشتیم و من هم می‌خواهم که سال آینده رشد دو برابری در افتتاح پروژه‌ها داشته باشیم.

استاندار گلستان تاکید کرد: استان گلستان همه ظرفیت‌های گردشگری، راه، کشاورزی، صنعت را دارد و فقط خودمان باید بخواهیم که کار کنیم و به نتیجه برسیم.