golestanema2مسئول روابط عمومی پارک ملی گلستان گفت: خرس قهوه‌ای بیمار به یکی از اهالی روستای ترجنلی از توابع بخش لوه شهرستان گالیکش حمله‌ور شد و وی را از چند نقطه زخمی کرد.

به گزارش ساحل گمیشان ، یحیی مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار نیلکوه اظهار داشت: روز یکشنبه هفته جاری 12 شهریورماه در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر حضور یک خرس بیمار در محدوده روستای ترجنلی اکیپی از نیروهای یگان حفاظت پارک ملی به منطقه اعزام شدند و خرس را به منطقه جنگلی هدایت کردند.

وی افزود: روز دوشنبه نیز در پی مشاهده مجدد خرس در محدوده این روستا 12 نفر از نیروهای پارک ملی گلستان برای گرفتن و انتقال خرس به منطقه اعزام شدند.

مرادی تصریح کرد: علی‌رغم هشدارهای مأمورین یگان حفاظت پارک ملی گلستان برای نزدیک نشدن جمعیت به محل حضور خرس؛ جمعیت زیادی از جوانان منطقه در این نقطه تجمع کرده بودند.

به گفته وی این حیوان که با استفاده از دستگاه پرتاب دارت بیهوشی یگان حفاظت پارک ملی گلستان بی‌هوش شده بود؛ دریکی از دفعاتی که برای گرفتن خرس در تلاش بودیم خرس به یکی از حاضرین به نام « عبد الهادی باکیده » عضو شورای اسلامی روستای ترجنلی حمله‌ور شد و وی حین فرار به زمین‌خورده و از ناحیه دست زخمی شد.

aaa000kujbhkvyf1070

وی اضافه کرد: بلافاصله پس از بروز حادثه حاضرین درصحنه وارد عمل شدند و جوان گرفتار را از بند خرس نجات دادند.

مرادی گفت: این حیوان برای بررسی‌های بیشتر در صورت وجود بیماری به مرکز نگهداری حیات‌وحش گناره منتقل شد.

رییس مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان گالیکش نیز گفت: فردی که از ناحیه دست چپ موردحمله خرس قهوه‌ای قرارگرفته بود توسط حاضرین درصحنه به درمانگاه « تنگراه » منتقل می‌شود و پس‌ازآن اورژانس تنگراه مصدوم را ابتدا به بیمارستان کلاله و پس‌ازآن به بیمارستان مطهری گنبدکاووس اعزام می‌کنند.

کیومرث یحیایی افزود: مصدوم این حادثه که دچار پارگی ماهیچه‌ای پایینی دست چپ شده بود؛ شب گذشته در بیمارستان مطهری گنبدکاووس مورد عمل جراحی قرارگرفته و هم‌اکنون حال عمومی وی خوب است.

پارک ملی گلستان منطقه‌ای حفاظت‌شده بین دو استان گلستان و خراسان شمالی است؛ این پارک قدیمی‌ترین پارک طبیعی ثبت‌شده در کشور و پناهگاهی کم‌نظیر برای حیات‌وحش است که 1350 گونه گیاهی و 302 گونه جانوری، ازجمله نیمی از گونه‌های پستانداران ایران را در حدود 900 کیلومترمربع مساحت خود جای‌داده و به همین دلیل به‌عنوان ذخیره‌گاه زیست‌کره در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

1070aaajhvmfyk 1

1070aaajhvmfyk 1

 انتهاي پيام/