13900918114453 PhotoA

سرمربی تیم ملی والیبال این روز‌ها تصمیماتی می‌گیرد و رفتارهای عجیبی از خود نشان می‌دهد و در آخرین اقدام 3 بازیکن را از همراهی تیم ملی محروم کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد موسوی عراقی، علیرضا مباشری و یاشار شاهینی که به همراه 10 بازیکن اعضای تیم ملی والیبال ایران را برای انجام مسابقه دوستانه با روسیه و حضور در جام واگنر لهستان تشکیل می‌دادند به علت بی انضباطی و با درخواست سرمربی تیم ملی از همراهی تیم ملی در سفر به روسیه و لهستان محروم شدند.

این 3 بازیکن شب قبل از حرکت تیم به سمت مسکو به علت تاخیر در زمان حاضر شدن در اردو، نتوانستند تیم ملی را در این سفر همراهی کنند.

این تصمیم از سوی سرمربی تیم ملی به نظر کمی سخت‌گیرانه به نظر می‌رسد، اما با روندی که ولاسکو در چندوقت اخیر در پیش گرفته برخی‌ها این موضوع را پیش‌بینی می‌کردند که بازیکنانی که با تاخیر به اردو آمده‌اند از حضور در روسیه و لهستان محروم شوند.

ولاسکو که حدود دو ماه دیگر مراسم عروسی‌اش را باید برگزار کند این روزها کمی خشن‌تر از گذشته شده و نسبت به هر کنشی یک واکنش نشان می‌هد؛ شاید عدم صعود ایران به المپیک برای پیرمرد با تجربه والیبال دنیا کمی سنگین‌ تمام شده و می‌خواهد هرطور که شده ایران را وارد لیگ جهانی کند.

خولیو در شرایطی که محمد موسوی، یکی از بهترین سرعتی‌زن‌های جهان را با خود به روسیه نبرد که این بازیکن معتقد است که ساعت دقیق پرواز تیم را نمی‌دانست که به نظر می‌رسد در مورد تاخیر موسوی سرپرست تیم و مسوول هماهنگی بازیکنان مقصر بوده اند، چراکه قرار بود ملی‌پوشان در دو پرواز ایران را ترک کنند و موسوی فکر کرده بود در پرواز دوم است و به همین دلیل تاخیر داشت اما سرمربی خشن این‌ روزهای تیم ملی توجهی به این موضوع نکرد و یکی از بهترین بازیکنانش را از همراهی تیم ملی در روسیه منع کرد.

حالا باید منتظر ماند و دید که آیا موسوی در ادامه به تیم ملی دعوت می‌شود یا به بهانه اینکه در مسابقات روسیه و لهستان حاضر نبوده نباید در رقابت‌های انتخابی لیگ جهانی ایران را همراهی کند و اینگونه معلوم نیست کدام بازیکن می‌تواند به اندازه محمد موسوی به ایران کمک کند.

دو بازیکن جوان دیگر به نام‌های یاشار شاهینی و علیرضا مباشری هم از غضب ولاسکو در امان نبودند و سرمربی تیم ملی بدون در نظر گرفتن علت تاخیر آنها اعلام کرد که نباید همراه تیم به مسکو بروند.

هرچند که این نظم و انضباط باید در تمام ورزش ایران حکمفرما باشد و فوتبالی‌ها به خوبی از برخورد قاطعانه ولاسکو درس بگیرند، اما آیا این نظم و عدالت در تیم ملی والیبال برای تمام بازیکنان اجرا شده؟ چرا سرمربی تیم ملی که تشنه بازی تدارکاتی بود به گونه‌ای برخورد می‌کند که تیم ملی تنها با 10 بازیکن به مصاف حریفان قدرتمندی مانند روسیه، لهستان، آلمان و آرژانتین برود؟ پیش از این قوانینی در تیم ملی حاکم بود و هر بازیکنی در تمرینات با تاخیر حاضر می‌شد مجبور بود جریمه‌ای را به صورت نقدی پرداخت کند؛ این موضوع تاثیر زیادی روی بازیکنان داشت و شاهد بودیم که کمتر بازیکنی با تاخیر در تمرینات حاضر می‌شد.

در این شرایط حساس هم شاید می‌شد با سخت‌گیری کمتر و جریمه بیشتر این بازیکنان را هم به روسیه اعزام کرد، اما پیرمرد 60 ساله والیبال ایران تنها با حذف بازیکنان خیالش راحت می‌شد و همین کار را هم کرد؛ به راستی اگر چند بازیکن دیگر هم به هر دلیلی دیرتر از موعد مقرر به محل مورد نظر می‌رسیدند ولاسکو آنها را کنار می‌گذاشت؟

به هر حال چیزی که عیان است، عصبانیت و کم حوصلگی ولاسکو است؛ اگر مروری بر نشست‌های خبری و مصاحبه‌های وی در چند وقت اخیر داشته باشیم، می‌بینیم که در تمام موارد ولاسکو مشکلاتی با خبرنگاران پیدا کرده است؛ مگر ممکن است در تمام موارد خبرنگاران مقصر باشند؟ هرچند که مسئولان فدراسیون همیشه از حرکات ولاسکو حمایت کرده‌اند، اما به نظر می‌رسد که واقعیت چیز دیگری است. داماد 60 ساله این روز‌ها تحت فشار است، اما این فشار نباید موجب شود تا در این شرایط حساس تصمیمات احساسی بگیرد.

ولاسکو در آخرین نشست خبری خود اعلام کرد که "خیلی دوست دارم بدانم اگر تیم ایران به مسابقات لیگ جهانی راه پیدا نکند چه اتفاقی می‌افتد!" این صحبت‌های سرمربی تیم ملی کمی نگران کننده است.

با توجه به صحبت‌های محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال مبنی بر اینکه بازیکنان سرمایه‌های ایران هستند، خانواده والیبال امیدوارند ولاسکو دست از تصمیمات احساسی و برخورد خشن بردارد و به فکر حضور ایران در میدان بزرگی به نام لیگ جهانی باشد.