پایگاه خبری تحلیلی ساحل گمیشان

k1جلسه انجمن کتابخانه شهرستان گمیشان با موضوع ارائه راهکارهای مناسب جهت ارتقاء فرهنگ کتابخوانی  در محل فرمانداری گمیشان تشکیل شد.

به گزارش ساحل گمیشان ، فرهنگ، محوری‌ترین برگ هویتی یک ملت محسوب می‌شود و یکی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی اهمیت دادن به مساله کتاب، کتاب‌خوانی و ترویج مطالعه در جامعه، خصوصا در میان جوانان و نوجوانان است. در واقع از شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی هر جامعه سرانه مطالعه، میزان تولید و مصرف اطلاعات و کالاهای فرهنگی در آن جامعه است .

به همین منظور و با هدف ارتقاء فرهنگ کتابخوانی جلسه انجمن کتابخانه شهرستان گمیشان در محل فرمانداری  برگزار شد.

برگزاری مسابقات کتابخوانی و حفظ اشعار مختومقلی در بین بزرگسالان و سالمندان و بین کودکان و نوجوانان در موقع تحصیل یکی از موصبات این جلسه بود.
توزیع خلاصه کتب مربوط به کودک و نوجوان در بین نوجوانان در طول سال تحصیلی و ایجاد کتابخوانی چند دقیقه ای برای اوقات انتظار مراجعین ادارات  از دیگر طرح های خوبی بود که در این جلسه تصویب شد.
همچنین مقرر شد  از هر اداره رابط فرهنگی به عنوان نیروی افتخاری کتابدارانتخاب شود و کتابخانه های عمومی شهرستان بسته به نوع فعالیت و نیاز ادارات با ارسال کتاب و بروشور تغذیه فرهنگی شوند.
برگزاری مستمر و ماهانه جشنواره های کتابخوانی در مدارس،  توزیع کتابچه های فرهنگی و نشستهای کتابخوان در اماکن ومناسبتهای فرهنگی و ... از دیگر طرح هایی خوبی بود که اعضا با برگزاری آن موافقت کردند.
در پایان جلسه از زحمات آقای کرنژاد و سرکار خانم عالمی تقدیر و  ناز محمد دیه جی و نوبت غیادی به عنوان اعضای جدید انجمن کتابخانه های عمومی شهرتان گمیشان جایگزین و منصوب شدند.
لازم به ذکر است جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گمیشان به صورت ماهانه به ریاست فرماندار شهرستان برگزار می شود.

 

k2

 

 

k3k1

آرشیو

روز : ماه : سال :