پایگاه خبری تحلیلی ساحل گمیشان

1499847735 img_6494فرماندار گمیشان در سومین جلسه شورای اداری شهرستان اظهار داشت: با هماهنگی انجام شده اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان استقرار خواهد یافت.

به گزارش ساحل گمیشان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری؛ امیرشیر توماج در این جلسه گمیشان را دارای ظرفیت های بالقوه ای برای توسعه بیان داشت و افزود: 35 هزار هکتار مرتع و 70 هزار هکتار زمین کشاورزی و سواحل زیبای شهرستان باعث شده است تا در گمیشان اداره منابع طبیعی استقرار پیدا کند.
وی اضافه کرد: شناسایی قابلیت های توسعه و هدف گذاری برنامه ها با رویکرد پیشرفت نگاه و وظیفه همه مسئولین در شهرستان است تا بر اساس مدلی واحد تولید، اشتغال و رفاه در شهرستان را به دنبال داشته باشد.
رییس شورای اداری گمیشان عملیاتی شدن برنامه ها بر اساس اقتصاد مقاومتی را وظیفه همه مسئولین دانست و گفت: سواحل چارقلی و توماجلر چارقلی، سایت میگو و زهکشی اراضی کشاورزی از پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی در شهرستان می باشد .
توماج ادامه داد: در حوزه اقتصاد مقاومتی دستگاه های شهرستانی باید با قرار گاه اقتصاد مقاومتی مستقر در ادارات کل استانی خود هماهنگ شده و پروژه بر اساس آنها تعریف و اجرایی شود.
فرماندار گمیشان در بخش پایانی سخنان خود بر حضور تلاش برای ایجاد اشتغال، شناسایی پروژه های زود بازده، حضور مدیران در جلسات و پیگیری طرح های اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.
در ادامه جلسه مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نیز گفت: پروژه های آبخیزداری و بیابان زدایی دو پروژ مهم اقتصاد مقاومتی منابع طبیعی و آبخیزداری در سطح کشور می باشد.
وی در خصوص استقرار اداره منابع طبیعی در گمیشان نیز گفت: این اداره یکی از نیازهای مهم شهرستان می باشد که ان شاالله در گمیشان استقرار خواهد یافت.
در این جلسه معاون هماهنگی سازمان برنامه و بودجه استان نیز توسعه و پیشرفت را لازمه همراهی و هماهنگی همه مسئولین و مردم برشمرد و اذعان داشت: اقتصاد مقاومتی و مردمی کردن اقتصاد مقاومتی از برنامه های مهم سازمان برنامه و بودجه می باشد.
وی اضافه کرد: کمیته برنامه ریزی از طرح های توسعه ای هر شهرستان می باشد چرا که پروژه های مهم و اولویت دار توسط کمیته برنامه ریزی شهرستان مشخص می شود.
معاون هماهنگی سازمان برنامه و بودجه استان در پایان از جذب اعتبارات 200 میلیارد ریالی برای توسعه سایت میگوی گمیشان خبر داد و گفت: در حال حاضر سه شرکت پیمانکار برای احداث کانال و توسعه سایت میگوی مشغول فعالیت می باشد و قطعاً با بهره برداری از این پروژه ها تولید و اشتغال را به دنبال خواهد داشت.
در پایان جلسه از فرمانده نیروی انتظامی و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان در امر مقابله با مواد مخدر تقدیر شد.

آرشیو

روز : ماه : سال :