n00287075-bمراسم فارغ التحصیلی 11 نفر از طلاب اهل سنت «حوزه علمیه سیدی کریم ایشان» از توابع بخش گلدشت شهرستان گمیشان با حضور ائمه جمعه، علماء، طلاب و مردم متدین منطقه برگزار شد.

 به گزارش ساحل گمیشان ، خبرگزاری تقریب از گلستان، معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در این مراسم، اظهار کرد: دشمنان اسلام از طرق مختلف سعی در مخدوش کردن چهره پاک اسلام و پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) دارند.

«حجت الاسلام نورعلی دیلم» افزود: امروز استکبار جهانی در صدد معرفی چهره ای خشن و جنگ طلب از دین مبین اسلام و پیامبر رحمت (ص) هستند تا مانع گسترش این دین نورانی در جهان شوند.

به گفته وی؛ وظیفه همگان مخصوصا علما در راستای معرفی چهره واقعی اسلام به جهانیان بسیار ضروری است.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، مبارزه با بدعت ها و آموزه های ناصحیح در جامعه را از وظایف خطیر علما دانست و گفت: گروه های تکفیری از جمله وهابیت و داعش بدعت ها و خرافاتی را وارد دین کرده اند که باید با رجوع به قرآن، سنت و احادیث نبوی و صحابه کرام آنها را رد کرد.

وی، ادامه داد: امام 

 
گروه های تکفیری از جمله وهابیت و داعش بدعت ها و خرافاتی را وارد دین کرده اند که باید با رجوع به قرآن، سنت و احادیث نبوی و صحابه کرام آنها را رد کرد
 

حسین (ع) نیز برای مقابله با بدعت های روزگار و احیاء سیره پاک رسول الله (ص) و امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسید.

به گفته وی؛ آن امام بزرگوار خودش، یارانش و فرزندانش را فدا کرد تا اسلام واقعی به فراموشی سپرده نشود.

حجت الاسلام دیلم با اشاره به جایگاه ممتاز روحانیت در جامعه اسلامی، تصریح کرد: پيامبر خدا (ص) فرموده است:« علما چراغ هاى روى زمین و جانشينان پيامبران و وارثان من و وارثان پيامبران هستند».

وی، افزود: نبی مکرم اسلام (ص) در حدیثی دیگر می فرمایند: « ملائکه بال های خودشان را زیر پای دانش پژوهان و زحمت کشان دین می گسترانند».

به گفته وی؛ بر طلاب و روحانیون است تا با فراگرفتن علم و دانش علاوه بر ارتقاء سطح علمی خود، در مسیر حراست از قرآن و سنت پیامبر اسلام (ص) حرکت کنند.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با یادآوری اینکه انسان ابتدا باید هدف از زندگی را برای خودش ترسیم کند، ابراز کرد: گروهی که به دنیای فانی و زندگی پوچ دلبسته اند به دنبال اهداف بی ارزش مادی هستند.

وی، ادامه داد: فرد مومن مسلمان معتقد است که بیهوده خلق نشده و خداوند متعال اهداف متعالی از خلقت انسان ها دارد.

به گفته وی؛ انسان از بهشت قدم به کره خاکی گذاشته است، خداوند انبیاء را برای هدایت بشر فرستاد تا دوباره به آن حیات طیبه وارد شود.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم عمامه آخوندی 11 نفر از طلاب حوزه علمیه سیدی کریم ایشان توسط مدیر حوزه و گواهینامه فراعت از تحصیل از سوی معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور به آنها اعطاء شد.

آرشیو

روز : ماه : سال :