6مرحله دوم طرح رایگان واکسیناسیون رایگان دام سنگین به مدت سه روز با همکاری بسیج سازندگی و اداره دامپزشکی گمیشان آغاز شد.

به گزارش ساحل گمیشان، سرهنگ باقر رحمانی فرمانده سپاه ناحیه گمیشان گفت :طرح ملی واکسیناسیون تب برفکی دام سنگین (گاوی) روستایی با مشارکت سازمان بسیج سازندگی  و دامپزشکی به مدت سه روز در سطح شهرستان گمیشان اجرا می‌شود.

وی گفت: در راستای اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی و بر اساس ماده 2 آئین‌نامه مبارزه با بیماری‌های دامی و جلوگیری از سرایت و انتشار بیماری‌ها سازمان دامپزشکی کشور این طرح ملی واکسیناسیون اجرا می‌شود.

رحمانی افزود: با توجه به اینکه این طرح به‌صورت کاملاً رایگان اجرا می‌شود انتظار می‌رود استقبال خوبی از آن صورت گیرد.

فرمانده سپاه گمیشان افزود: این مهم سهم بسزایی در بالا بردن بهره‌وری اقتصادی در این صنعت داشته که از مصادیق اقتصاد مقاومتی است.

وی خواستار همکاری روستائیان با کارشناسان دامپزشکی و مأمورین اعزامی در اجرای هر چه‌بهتر و سریع‌تر این طرح شد و افزود: با توجه به اهمیت واکسیناسیون به‌عنوان یکی از راهکارهای پیشگیری از بیماری‌های دامی و نیز تأمین بهداشت دام، مرحله دوم واکسیناسیون تب برفکی از صبح امروز دوشنبه 17 مهر در گمیشان آغاز شده و تا پس فردا چهارشنبه 19 مهرماه در روستاهای گمیشان پایان می یابد.

1

2

4

5

6

9

آرشیو

روز : ماه : سال :