فرماندار گمیشان در اولین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان گفت: سلامت روح و جسم تاثیر مستقیمی بر شاخصه های توسعه پایدار دارد.00

به گزارش ساحل گمیشان  امیرشیر توماج دسترسی عادلانه مردم به سلامت را از برنامه های مهم دولت تدبیر و امید دانست و گفت: سیاست مهم دولت تدبیر و امید و در طول این چند سال توجه ویژه به مقوله سلامت در کشور بوده و برای این شاخص خدمات با کیفیتی را ارائه داده است.

وی افزود: رویکرد مهم کارگروه سلامت و امنیت غذایی در شهرستان باید بر محور پیشگیری باشد و ارائه آموزشات لازم در قالب بسته های سلامتی می تواند موثر باشد.

توماج کارگروه سلامت و امنیت غذایی را از مهمترین کارگروه های شهرستانی برشمرد و اذعان داشت: کارگروه سلامت و امنیت غذایی در شهرستان نقش مهمی را در توسعه فرهنگ سلامت دارد و باعث تکمیل شدن برنامه های اجرایی در حوزه بهداشت و سلامت می شود.

رییس کارگروه سلامت و امنیت غذایی گمیشان در ادامه سخنان خود با اشاره به در پیش بودن هفته سلامت در هفته اول اردیبهشت ماه خاطر نشان کرد: هفته سلامت فرصتی ارزنده برای ترویج فرهنگ سلامت و امنیت غذایی و برنامه های خود مراقبتی در سطح شهرستان است.

وی اضافه کرد: پوشش همگانی سلامت برای همه در همه جا شعار امسال هفته سلامت در سطح کشور می باشد.

توماج خاطر نشان کرد: برنامه های متنوعی در این هفته در سطح منطقه با همکاری دستگاه های عضو کارگروه و با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان شهرستان انجام خواهد شد.

فرماندار گمیشان در بخش پایانی سخنانی خود بر اولویت بندی برنامه های حوزه سلامت و امنیت غذایی در سال جاری، تهیه و بروز رسانی شناسنامه مراکز بهداشتی و درمانی، استقرار پزشکان متخصص در مرکز جامع سلامت و حضور کلیه اعضای کارگروه در جلسات تاکید کرد.

آرشیو

روز : ماه : سال :