imagesلاریجانی گفت: در حال حاضر مهترین شرط برای ایجاد منطقه ازاد در یک منطقه این است که امکان صادرات در انجا مهیا باشد و من معتقدم منطقه ازاد باعث رونق گلستان می شود.

 به گزارش ساحل گمیشان؛ علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در اجلاسیه چهار هزار شهید استان گلستان گفت: کشور عزیزمان امن ترین کشور در منطقه خاورمیانه است و این امنیت را مدیون خون شهدا هستیم.

وی افزود: امنیت پایدار کشورمان یک رزق بسیار ارزشمندی است که ثمره خون شهداست و نقش شهدا به این جهت یک نقش پایدار و همیشگی بود و به دوران مقدس خلاصه نشده است.

وی در توضیح سخنان خود افزود: دفاع از کشور در شرایط سخت دوران مقدس و در شرایطی که کشور از داخل و خارج از کشور با بحرانهای پیچیده ای روبرو بود به دنیا ثابت کرد جنگ با ایران و تجاوز به خاک ایران هزینه بسیار سنگینی را برای کشورهای متجاوز در پی خواهد داشت و این ثروت ارزشمندی است که شهدا برای کشورمان به یادگار گذاشتند ، اگر مسلمانان وحدت داشته باشند بزرگترین قدرت دنیا میشوند.

رییس مجلس شورای اسلامی وفاق همدلی و وحدت بین مذاهب را در گلستان را افتخار بزرگ استان و مایه افتخار معرفی کرد و افزود: تفرقه بین شیعیان و اهل سنت نقطه ای بود که مستکبران از سالهای گذشته برای ضربه زدن به اسلام و مسلمانان استفاده کی کردند و با وحدت و همدلی باید امید دشمنان را نامید و بزگترین قدرت دنیا را بسازیم.

در مکتب پیامبر مسلمانان باید اقتصاد فراگیر داشته باشند
علی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پیامبر اسلام همواره بر حرفه اموزی و داشتن برنامه ریزی اقتصادی تاکید داشتند و میفرمودند مسلمانان نباید فرودست  و اقتصاد وابسته داشته باشند.
وی در پایان گفت: تنها شرط ایجاد منطقه ازاد امکان صادرات در منطقه است و استان گلستان همسایگان خوبی برای صادرات و ظرفیت های بزرگی برای پیشرفت اقتصاد و کشاورزی و صنعت دارد و من معتقدم منطقه ازاد باعث پیشرفت گلستان می شود.