رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بندرترکمن از اعزام 22 مبلغ و مبلغه در ماه مبارک رمضان به نقاط مختلف این شهرستان خبر داد.Golestanema25
به گزارش ساحل گمیشان به نقل از گلستان ما، حجت‎الاسلام جعفر کوهستانی امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در بندرترکمن، پیشاپیش ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان متعلق به خداوند، ماه نزول قرآن کریم و ماه رحمت و مغفرت است.
وی با اشاره به روایتی از پیامبر (ص)، گفت: پیامبر (ص) فرمودند در ابتدای ماه رمضان رحمت خداوند شامل حال بندگان می‎شود در میانه آن مغفرت و در پایان این ماه، علاوه‎بر اجابت دعای بندگان، پاداشی از خداوند می‎گیرند که از آتش جهنم آزاد می‎شوند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بندرترکمن با بیان اینکه انسان در ماه مبارک رمضان درجه‎ای پیدا می‎کند که هنگام خواب نیز از پاداش خداوند برخوردار می‎شود، یادآور شد: ماه مبارک رمضان تأثیر عجیبی در بندگان دارد، در این ماه آسیب‎های اجتماعی کاهش پیدا می‎کند و کمک مردم به یکدیگر و دستگیری از فقرا و نیازمندان بیشتر می‎شود.
*آغاز اطعام‎دهی از شب دهم ماه رمضان در 13 مسجد تشیع بندرترکمن
کوهستانی با بیان اینکه اقدامات لازم برای اجرای برنامه‎های مختلف و متنوع طی ماه مبارک رمضان در شهرستان بندرترکمن انجام شده است، خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان برنامه‎های مختلف اعم از بیان احادیث، اقامه نماز جماعت و تلاوت و ترتیل‎خوانی قرآن کریم در 140 مسجد شیعه و سنی بندرترکمن برگزار می‎شود، از طرفی علاوه‎بر برنامه‎های فوق، بیان احکام شرعی برنامه ثابت ظهرهای ماه مبارک رمضان در مساجد بندرترکمن است.
وی از اعزام 22 مبلغ و مبلغه در ماه مبارک رمضان به نقاط مختلف شهرستان بندرترکمن خبر داد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بندرترکمن با بیان اینکه در سالروز شهادت حضرت امیرالمومنین (ع) در روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان مراسم دسته‎روی در شهرستان بندرترکمن برگزار می‎شود، تصریح کرد: از شب دهم ماه مبارک رمضان اطعام‎دهی در مساجد شهرستان ترکمن آغاز می‎شود که 13 مسجد تشیع این شهرستان هر شب اطعام‎دهی خواهند داشت.
کوهستانی ابراز امیدواری کرد اقدامات و برنامه‎ریزی‎های انجام شده زمینه بهره‎مندی بهتر مردم شهرستان بندرترکمن را از ماه پرخیر و برکت رمضان فراهم کند.