فرماندار گمیشان در دیدار با هنرمندان و کارآفرینان به مناسبت روز جهانی صنایع دستی اظهار کرد: صنایع دستی نقش مهمی در تحقق شعار سال با نام حمایت از کالای ایرانی دارد.

به گزارش ساحل گمیشان ؛ امیرشیر توماج صنایع دستی را نماد و هویت یک منطقه دانست و گفت: صنایع دستی نشان دهنده فرهنگ، آداب و سبک زندگی مردم مناطق می باشد.

وی افزود: صنایع دستی یک هنر ارزشمندی است که متولیان آن از روی عشق و علاقه قدم در مسیر حفظ و نشر آن بر می دارند.

توماج تصریح کرد: باید زمینه هایی برای ترویج صنایع دستی مردم منطقه فراهم کنیم تا نسل حاضر خصوصاً جوانان ضمن آشنایی آنها را حفظ کنند.

نماینده عالی دولت در گمیشان یادآور شد: صنایع دستی این شهرستان قابلیت عرضه در بازارهای مختلف را دارد و برای رسیدن به جایگاه واقعی خود به برند سازی نیازمند است.

توماج افزود: میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید زمینه آشنایی سرمایه گذاران و صاحبان حرفه برای ورود به بازار و دست یابی به هویت صنایع دستی منطقه را فراهم کنند.

وی ادامه داد: شهرستان گمیشان دارای قابلیت های بسیاری در عرضه صنایع دستی است و می تواند بازارهای منطقه را تحت تاثیر قرار دهد.

فرماندار گمیشان در در بخش پایانی سخنان خود بر فعال سازی کارگاه های شاخص حوزه صنایع دستی، شناسایی بازارهای هدف و کسب و کارهای اینترنتی تاکید کرد.

لازم به ذکر است شرکت تعاونی صنایع دستی بانوان شهرستان در حال حاضر 60نفر عضو دارد و سوزن دوزی، نمد مالی، گلیم بافی، آلاچیق سازی، قالی و قالیچه، زیورآلات سنتی و لباس های محلی از صنایع دستی منطقه می باشد

آرشیو

روز : ماه : سال :