اولین مجمع سلامت گُمیشان با شعار 'پوشش همگانی سلامت برای همه، درهمه جا' با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان، فرماندار شهرستان و شماری از مسئولان منطقه برگزار شد.

 به گزارش ساحل گمیشان به نقل از ایرنا رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان روز سه شنبه در این مجمع گفت: دولت با وجود افزایش هزینه های وزارت بهداشت به دلیل اجرای طرح تحول سلامت و طلب شرکت های بیمه گذار، بدون وقفه خدمات درمانی لازم را با مجهز شدن واحدهای درمانی به تجهیزات روزآمد ارائه می کند.

دکتر عبدالرضا فاضل با ابراز نگرانی از آمار بالای شیوع چاقی، اضافه وزن و فشار خون بالا در استان اظهار داشت: راهکار اصلی رفع این مشکلات توسعه ورزش و ترویج بیشتر فعالیت های بدنی است.
وی با تاکید بر رعایت فرهنگ صحیح رانندگی، اصلاح شیوه های زندگی، توجه به تغذیه مناسب و پرداختن به ورزش از سوی اقشار مختلف مردم افزود: بخشی قابل توجهی از مرگ و میرها با رعایت این مسائل، خودمراقبتی و خودکنترلی قابل پیشگیری است.
به گزارش ایرنا فرماندار گمیشان نیز گفت: رعایت بهداشت همیشه اصل و مقدم بر درمان بوده و دستگاه های اجرایی باید در انجام اقدامات پیشگیرانه مشارکت کنند.
امیر شیرتوماج، تحول سلامت را یکی از طرح های موفق دولت در توسعه سلامتی برشمرد که منجر به کاهش هزینه های جانبی بیماران شده است.
وی همچنین خواستار تسریع در اجرایی شدن و ساخت بیمارستان شهرستان شد.
به گفته وی مجمع سلامت شهرستان در راستای اجرای سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، برنامه ششم توسعه و سند حقوق ابلاغی از سوی ریاست جمهوری با رویکرد اجتماعی شدن خدمات تشکیل شده است.
گمیشان با حدود 80 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گلستان واقع است.
7333/1648

انتهای پیام /* 

آرشیو

روز : ماه : سال :