مدیرکل دامپزشکی گلستان اعلام کرد: میگوی تولیدی این استان برای صادرات مستقیم به اتحادیه اروپا مجوز لازم از سوی سازمان دامپزشکی دریافت کرد.n83064097 72599321

  یه گزارش ساحل گمیشان به نقل از ایرنا، محمود رضا وفایی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: این در حالی است که در گذشته صادرات میگو این استان با برند سایر استان ها به ویژه جنوب انجام می شد.
وی گفت: با دریافت این مجوز از سازمان دامپزشکی، میگو فرآوری شده استان گلستان با کمترین هزینه به کشورهای اروپایی صادر می شود. 
وی اضافه کرد: صادرات میگو گرم به مقدار 50 کیلوگرم به کشور اسپانیا برای نخستین بار از گلستان برنامه ریزی شده است که این اقدام راه باز شدن صادرات این محصول را به کشورهای اروپایی تسهیل می کند.
به گفته وفایی پیش از این، کد صادرات مستقیم میگو برای واحدهای فرآوری میگو استان گلستان به کشورهای چین و امارات صادر شده بود.
وی با اشاره به این که پرورش میگو در استان در نیمه نخست امسال انجام و برداشت آن تا اواخر آبان ادامه می یابد ، گفت: پیش بینی می شود امسال صادرات دو تا سه تن میگو فرآوری شده از استان گلستان به طور مستقیم به کشور اسپانیا صورت گیرد.
به گزارش ایرنا، اردیبهشت ماه امسال دو میلیون قطعه بچه میگو در 830 هکتار از مزارع پرورش این آبزی در گلستان رها شد که به گفته معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان تا پایان فصل برداشت، 70 درصد این تولیدات قابلیت صادرات خواهند داشت. 
گلستان هشت مرکز عمل آوری میگو دارد که به گفته مدیرکل شیلات استان پیش بینی می شود در فصل برداشت یک ماهه امسال بیش از 2 هزار و 500 تن میگوی تولیدی را عمل آوری و بسته بندی کنند.
به گفته کارشناسان شیلات، میگوی تکثیری در این مجتمع از نوع وانامی است، این گونه به علت شوری کم آب و اقلیم و خاک مناسب در مدت 120 روز پرورش یافته و به وزن 15 گرم می رسد.
سایت پرورشی گمیشان واقع در شمال غرب گلستان تنها مجتمع تولید میگو در شمال کشور است.

آرشیو

روز : ماه : سال :