هنرمند پیشکسوت گلستانی صبح امروز در سن 73 سالگی دارفانی را وداع گفت.

به گزارش ساحل گمیشان ، عطاالله صفرپور بازیگر پیشکسوت گلستانی تئاتر که در عرصه سیاه بازی از هنرمندان بنام کشور بود و در سریال پایتخت هم نقش آفرینی داشت، صبح امروز در سن 73 سالگی دارفانی را وداع گفت.

وی در ۲۴ تیر ماه سال ۱۳۲۴ در محله دربنو گرگان متولد شد و از سال ۱۳۳۲ با اجرای نمایش سرباز عیالوار وارد عرصه بازیگری تئاتر گردید که این روند تا به امروز نیز ادامه دارد و حاصل آن اجرای بیش از ۵۰ نمایش تئاتر حرفه‌ای بوده‌است. گرایش اصلی وی در تئاتر، نمایش سنتی (روحوضی) بوده آنچنان که میتوان از او به عنوان یکی از برجسته‌ترین سیاه بازان ایران در سالهای اخیر نام برد.

وی از سال ۱۳۴۶ به عنوان بازیگر وارد رادیو گرگان شد و سپس به عنوان نویسنده و کارگردان نیز فعالیت نمود. همچنین نامبرده همکاری‌هایی با رادیو تهران، رادیو جوان، و رادیو فرهنگ داشته‌است از دیگر فعالیت‌های وی می‌توان به ساخت بیش از ۵۰ میان پرده تلویزیونی آموزشی ترویجی کشاورزی و بیش از ۳۰ میان پرده اجتماعی و ساخت دو فیلم بلند تلویزیونی اشاره کرد.

بازیگری در فیلم

ابروآفتاب - ۱۳۷۵- محمود کلاری
دختری به نام تندر
سریال تلویزیونی رسم عاشقی و شمشادخان
سریال پایتخت۴
سریال گلشیفته

حضور در جشنواره‌ها

شرکت در اولین، سومین، پنجمین، ششمین و هفتمین جشنواره نمایشهای سنتی آیینی مذهبی و دریافت دیپلم افتخار و تندیس در جشنواره‌های ذکر شده.
شرکت در هفتمین جشنواره سراسری تئاتر فجر و انتخاب از سوی هیئت داوران به عنوان بازیگر دوم.
شرکت در دهمین جشنواره تئاتر فجر در بخش جشنواره جشنواره‌ها و در یافت دیپلم افتخار بهترین بازیگر
شرکت در پنجمین و ششمین جشنواره هنری ادبی روستا و در یافت دیپلم افتخار.
تجلیل از نامبرده در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار این‌گونه نمایش ها.

انتهاي پيام/