به نظر می رسد ماجرای اضافه کاری های سازمان هلال احمر استان گلستان کمی پیچیده و غیر منطقی باشد ، نگاهی به آمار و ارقام ارائه شده می تواند مبنای درستی یا نادرستی قضاوت ما باشد .

به گزارش ساحل گمیشان، این پایگاه خبری تحلیلی وظیفه دارد به سوژه های رسیده به این سایت پرداخته و صحت و سقم ماجرا را بررسی و تحلیل کند .

از این جهت در هفته های گذشته اسنادی به دست ما رسیده که نشان می دهد روند پرداخت اضافه کاری در سازمان هلال احمر استان گلستان نامعقول و غیر منطقی به نظر می رسد .

سقف پرداخت اضافه کار در هر ماه طبق قانون 175 ساعت است که مدیر عامل هلال احمر استان سعی کرده طی سه ماه تابستان این رقم را برای خود و تعدادی از مدیران ستادی اعمال کند .

با مشاهده چنین آمار و ارقامی به سوالات زیادی بر می خوریم از این جمله که :

** آیا یک مدیر کل می تواند با نامه ای که امضا ء خودش ذیل نامه است برای خودش درخواست پرداخت اضافه کاری بکند ؟

** با حساب سرانگشتی اگر هر ماه 4 تا جمعه داشته باشد ، اگر بخواهیم 175 ساعت را تقسیم بر 26 روز بکنیم روزی 7 ساعت و نیم اضافه کاری می شود ؛ آیا واقعا افرادی که نامشان در لیست آمده روزانه 15 ساعت و نیم کار می کنند ؟

** آیا در شهریور ماه که سه روز تعطیلی رسمی هم داشته ایم باز این رقم رد شده برای اضافه کاری واقعی است ؟ آیا این افراد که برخی خانم نیز هستند در طی روز 15 ساعت  و نیم کار می کنند ، آیا فعالیت خانگی ندارند ؟

** آیا ذیحساب می تواند هم مرجع نامه باشد و هم اینکه اسمش در لیست برای دریافت اضافه کاری بیاید ؟

** گفته شده این ارقام فقط اضافه کاری است و برای ماموریتها امکانات لجستیکی چون ماشین و حق ماموریت جداگانه محاسبه می شود .

** برای یکی از این افراد که مشاور رسانه ایست حدود 120 ساعت اضافه کاری رد شده است ، آیا برای یک مشاوره رسانه ای علاوه بر هشت ساعت قانونی کار ، باز هم این همه اضافه کاری شایسته است ؟

** اسامی که نام آنها برای اضافه کار با این ارقام نجومی رد شده همگی روسای شعب و مدیران ستادی هستند در حالیکه اکثر عملیاتهای امداد و نجات را داوطلبان و افرادی می روند که سهم ناچیزی از اضافه کار و دریافتی های غیره دارند .

** برآوردی که کرده ایم برای ماهی 175 ساعت اضافه کاری بسته به رتبه و جایگاه آن فرد بطور میانگین بین 2 تا 5 میلیون اضافه کاری پرداخت می شود .

این پایگاه خبری تحلیل آمادگی دارد تا نظرات و پاسخ مدیر عامل هلال احمر استان گلستان را در این زمینه منعکس نماید تا واقعا راستی آزمایی شود که آیا این ارقام واقعی هستند؟

011

033

044

منبع: گلستان ما

 انتهای پیام /