یکی از ناظرین و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت که بر حسب وظیفه ذاتی خود از یک مغازه ای در گمیشان مشغول فعالیت بازرسی بود از سوی صاحب مغازه مورد حمله قرار گرفت و به شدت کتک خورد.

به گزارش ساحل گمیشان به نقل از گلستان ما؛ این در حالیست که همه ارگانهایی که در این وضعیت بد اقتصادی وظیفه رسیدگی به امور را دارند، مشکلات را به گردن نظارت و نهایتا سازمان صنعت، معدن و تجارت می اندازند.

بنا به اذعان کارشناسان مربوطه و مدیران سازمان صمت گلستان؛ تاکنون کمترین حمایتها از این قشر صورت گرفته و حقوق آنها نیز کمتر از یک و نیم میلیون تومان در ماه است، حقوقی که می تواند در صورت ناسالم بودن بازرس به فساد و رشوه منجر شد.

حال در این وضعیت می بینیم که بعضا دستگاه قضایی هم ناظر و بازرسی را مقصر می گیرد که به چه مجوزی در مغازه این فرد حضور یافته است.

به نظر می رسد سیستم قضایی حمایتهای خود را از این قشر بیشتر کند چون این افراد پیشانی کار هستند و قطعا مورد حمله، فحش، کتک کاری و تهدیدهای مختلف قرار می گیرند و اگر ببینند حمایتی از آنان نمی شود قطعا روحیه خود را از دست داده و نسبت به تخلفات رخ داده شده بی تفاوت می شوند.

نهادها و ساختارهای یک حکومت اگر نتوانند وظایف خود را انجام دهند و متغیر های غیر رسمی و ذی نفوذ بتوانند انها را تحدید کنند، کارکردهای عمومی حکومت و در نتیجه میزان اعتماد مردمی به مخاطره می افتد.

انتهاي پيام/